ВИЗНАЧЕННЯ ЗОЛЬНОСТІ І СКЛАДУ ЛУШПИННЯ СОНЯШНИКА
Анотація
Вибір виду палива, як джерела тепла, теплоносія і його параметрів повинен базуватися на техніко-економічних обґрунтуваннях при вирішенні завдань ефективного теплопостачання житлових, громадських і виробничих будівель. В останні десятиліття в якості палива використовують продукти деревообробки та рослинні відходи сільського господарства.
Останніми роками Україна впевнено посідає одну з перших позицій на світовому ринку по переробці насіння соняшника. Це призводить до утворення значної кількості відходів виробництва - лушпиння. Вихід лушпиння складає 11-20% від маси насіння [1]. Лушпиння насіння соняшнику, як один з видів палива з біомаси, часто залишається поза детального розгляду.
В даний час близько половини річного обсягу утвореного лушпиння спалюється в котлах для виробництва теплової енергії. Близько 20% використовується для виробництва гранул і брикетів. Велика їх частина продається в європейські країни, де на них є досить великий попит. Решта вивозиться на смітники, певна кількість продається сільськогосподарським підприємствам для господарських потреб.