СЦЕНАРНИЙ АНАЛІЗ МОЖЛИВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ БЕЗКОНТРОЛЬНОГО РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ
Анотація
В Україні все більш помітною стає тенденція розвитку відновлюваних джерел енергії, і в першу чергу, стрімке зростання кількості та встановленої потужності сонячних електростанцій (СЕС) [1-3]. З одного боку, ця тенденція є позитивною. Однак функціонування СЕС має низку особливостей, основними з яких є достатньо вузький проміжок часу протягом доби, коли вони здатні генерувати електроенергію, погана прогнозованість їх робочої потужності на короткострокову перспективу, а також значні коливання обсягу виробництва електричної енергії у різні періоди внаслідок впливу метеорологічних умов.
Підтримання балансу виробництва і споживання електричної потужності в об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України забезпечується головним чином за рахунок використання маневрених можливостей енергоблоків ТЕС, а також шляхом зміни протягом доби кількості працюючих енергоблоків. В нічний період на 4 – 6 годин виводяться у холодний резерв до 9 - 16 енергоблоків ТЕС з подальшим їх «підйомом» на денний період, а також у вечірній період на декілька годин включаються в роботу ще до 8 енергоблоків ТЕС [4].
Посилання
Список використаних джерел
Кабінет Міністрів України. Розпорядження від 01.10.2014р. №902-р. Про національний план дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року.
Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей / ДП «НЕК Укренерго». 2017 – 117с.
Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 р. №2019-VIII.
Черноусенко О.Ю Стан енергетики України та результати модернізації енергоблоків ТЕС. Проблеми загальної енергетики. 2014. № 4 (39). С. 20–28.
Праховник А.В. Актуальні питання управління попитом на електричну енергію та потужність / А. В. Праховник, В.Ф.Находов, А.І.Замулко. // Проблеми розвитку енергетики. Погляд громадськості. – 2010. – №7. – С. 191–193.
Лазуренко А. П. Определение потенциального экономического эффекта от выравнивания графиков электрической нагрузки ОЭС Украины / А. П. Лазуренко, Г. И. Черкашина // Міжнародний науково-технічний журнал – Світлотехніка та Електроенергетика. – 2009. – №1 (17) – С. 4.–12
Находов В. Ф. Оценка потенциала снижения затрат энергосистемы в результате выравнивания суточных графиков ее электрической нагрузки [Текст] / В. Ф. Находов, А. И. Замулко, Мохаммад Аль Шарари, В. В. Чекамова. // вiсник НТУ«ХПІ». – 2016. – № 4.(1176) – C.21–31.