ПОЛІТИКА У ГАЛУЗІ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Анотація
Вже понад 20 років національна економіка спрямована на реалізацію програми інтеграції ОЕС України в об’єднання енергосистем країн Європи UCTE. У результаті вдалося підключити Бурштинський енергоостів на паралельну роботу з енергооб’єднанням UCTE. Однак процес такої інтеграції передбачає проведення не тільки регламентних технічних робіт з підключення, а й цілої низки інших, серед яких проведення політики технологічного переоснащення галузі у перспективі. З урахуванням відведеного для цих цілей відтинку часу, який відноситься до довгострокового, у підсумку мали б мати місце суттєві досягнення і трансформаційні ефекти на рівні всієї електроенергетики, а не лише її незначної частини. Успішний досвід реалізації такої політики свого часу продемонстрували всі країни-учасниці UCTE. Наукові доробки за проблематикою технологічного розвитку електроенергетики України здійснювалися вітчизняними та зарубіжними науковцями. Вагомі напрацювання мають такі міжнародні організації, як ENTSO-E, Європейська комісія ЄС, Європейський Енергетичний Союз, Євратом і Міжнародне енергетичне агентство.Посилання
План розвитку Об’єднаної енергетичної системи України на 2016-2025 роки [ел. ресурс]. – Доступно з: https://drive.google.com/file/d/0BwZR8kgLwyBtMjA2SHM4cWY3Nmc/view.
Communication from the Commission to the Council, the European Parliament, the European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions - A European Strategic Energy Technology Plan (SET-Plan) "Towards a Low Carbon Future" [ел. ресурс]. – Доступно з: https://royalsociety.org/~/media/Royal_Society_Content/policy/publications/2009/7865.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
2018-04-20
Номер
Розділ
«Інноваційні методи та технології підвищення енергоефективності»